ANTALYA ÇAĞDAŞ SANATLAR FUARI ( 18-21 OCAK – 2024 )


Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezinde Çağdaş Sanat fuarı gerçekleştirmek Antalya'nın kültür sanat hayatına ve kültür turizmine önemli katkılar sağlayacaktır. MSR Fuarcılık ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği ortak projesi olarak hayata geçirilecek fuar organizasyonu, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü işbirliğinde yapılması planlanmaktadır.

Projenin gerçekleşmesi için ulusal ve uluslararası resim heykel, seramik, özgün baskı, video, konser,konferans, performans gibi çağdaş sanat alanlarında uğraş veren sanatçılara duyuru yapılacaktır. Fuarda yer alacak galeriler, sanatçılar ve eserler BRHD (Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği)bünyesinde oluşturulacak seçici kurul ile belirlenecektir.

Bu yıl 9. ARTANKARA Uluslar arası Çağdaş Sanat Fuarı yapıldı. Fuar fikrinin başkentimize kazandırılmasında ciddi katkısı olan 1970 yılında kurulmuş BRHD ( Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği ), ülke sanatımız açısından duayen sanatçıların üye olduğu ve bugüne kadar yüzlerce etkinliğe imza atmış önemli bir dernektir. Ülkemizde sanat üretimine devam eden derneğe üye olan ve doğrudan bağlantıda olduğu önemli bazı sanatçıları ön bilgi olarak isim sırasına göre listeledik.Yapacağımız katalog ile kültür ve sanat belleğimize katkı vermenin yanı sıra afiş, davetiye ve tüm medya tanıtımlarıyla halkımızın bilgilenmesi ve en az 50.000 kişinin fuarı gezmesi hedeflenmektedir.

Yapmayı planladığımız çağdaş sanatlar fuarının cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesi vesilesiyle, yeni yüz yıla girerken kentimizdeki kültürel kazanımın önemli bir göstergesi olacaktır. Zaman içerisinde geleneksel olarak uluslararası boyuta ulaşması ise ana hedefimizdir.

TANITIM DOSYASI İNDİR

MEDYA VE BASIN